תאונות עבודה

אנו נתקלים בתאונות עבודה שונות ומגוונות: נפילה מגובה, פציעה מכלי חד, שאיפת חומר מסוכן, פציעה בטיול מטעם העבודה ואפילו תאונת דרכים בדרך למקום העבודה או בדרך חזרה הביתה.

חשוב לדעת שפגיעה בעבודה היא לא רק מקרה תאונתי פתאומי. גם מחלות מקצוע רבות, כמו התפתחות של רגישות לחומרים, כאבי גב עקב נשיאת משקלים וכיוצא באלו, מהוות פגיעה בעבודה. כך לדוגמה טיפלנו בלקוח שפיתח מחלת ריאות כתוצאה מחשיפה לצבע ולקוח אחר שפיתח גידול סרטני כתוצאה מעבודה בסביבה מרובת קרינה.

​אחד הפחדים עמם מתמודד הנפגע בעבודה, הוא פחד מפני פיטורין אם תוגש תביעה נגד המעסיק בגין התאונה. חשוב לדעת שמעסיק אחראי הדואג לעובדיו, מחזיק בפוליסת ביטוח מסוג "חבות מעבידים". כך המעסיק דואג שהעובד יקבל את מלוא הפיצוי המגיע לו מחברת הביטוח, במקרה בו תיגרם לו פגיעה במסגרת העבודה.

טיפול בפגיעה בעבודה הינו מורכב ודורש ידע מקיף וניסיון רב. בעת טיפול בתיק פגיעה בעבודה במשרדנו, אנו פונים בתביעות מתאימות למוסד לביטוח לאומי, לחברת הביטוח של מקום העבודה וכן לחברת הביטוח של העובד, במידה יש בידיו ביטוחים רלוונטיים (אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות, ביטוח מחלות קשות וכו').

אנו מקדישים תשומת לב רבה לתיאום הנכון בין התביעות המוגשות לגופים השונים, מכיוון שהתביעות משפיעות זו על זו.

כתבות בתחום