עורך דין תאונות אופנוע

תאונות דרכים בהן מעורבים אופנועים עלולות להיות קטלניות, בעיקר עבור רוכב האופנוע.

לפי נתונים שפרסם משרד התחבורה האמריקאי, הסיכון של רוכב אופנוע להיהרג בתאונת דרכים גבוה פי 29 מאשר הסיכון של נוסעי כלי רכב פרטי. הסיכון של רוכב האופנוע להיפצע, גבוה פי 4. לכן, כאשר רוכב אופנוע נפגע בתאונת דרכים, סביר להניח שהוא יזדקק לשירותים של עורך דין תאונות אופנוע מנוסה.


פציעות שכיחות בתאונות אופנוע

בניגוד לנוסעי כלי רכב פרטי, רוכבי אופנועים אינם יושבים בכלוב פלדה מוגן בעת נסיעה. הם אינם נהנים מחגורת בטיחות, משענת ראש, כריות אוויר ומנגנוני בטיחות רבים אחרים. לכן, גם בתאונה במהירות נמוכה, רוכבי אופנועים עלולים לספוג פציעות קשות אופייניות. לדוגמה: פציעות שפשוף וכוויות משפשופים על אספלט, חתכים, שברים, קרעים בשרירים וברקמות אחרות, קטיעות שונות בגפיים, חבלות ראש, חבלות לעמוד השדרה, דימומים פנימיים, תסמונות כאב כרוני שונות ופגיעות נפשיות כדוגמת חרדה ו-PTSD.

פגיעות כאלו, למרבה הצער, עלולות לגרום למגבלות שונות. בין היתר, נפגעי תאונות אופנועים עלולים לסבול מאובדן כושר עבודה, ממגבלות ניידות שמחייבות שימוש באביזרי עזר כמו קביים או כיסא גלגלים, ומצורך בסיוע יום-יומי ובהתאמות שונות בביתם.


פיצוי כספי לאחר תאונת אופנוע

הפציעות והנזקים הגופניים שספגתם בתאונת אופנוע, באים לידי ביטוי גם בהפסדים כספיים.

נזקים כספיים נפוצים הם:

אובדן ימי עבודה עקב חופשת מחלה או צורך בטיפולים משקמים.

פגיעה בכושר העבודה אשר מסכנת את הנפגע בפיטורין, או בירידה בהיקף המשרה.

פגיעה בהפרשות הסוציאליות: אנו מפרישים לקרן הפנסיה שלנו חלק יחסי מההכנסה החודשית שלנו. אם ההכנסה החודשית מצטמצמת, גם הסכומים שאנו מפרישים לפנסיה מצטמצמים ואנו נרגיש את הפגיעה הזו היטב כשנגיע לגיל פרישה ונצא לגמלאות.

צורך בעזרת הזולת: במקרים בהם נפגענו בתאונת אופנוע ונותרנו עם מגבלה תפקודית, אנו נצטרך לשלם עבור סיוע בחיי היום יום. בין אם מדובר בעזרה מעובד משק בית ובין אם מדובר בטיפול סיעודי, מדובר בהוצאה כספית יקרה שנגרמה לנו עקב התאונה.

הוצאות רפואיות: עבור טיפולים ותרופות שאינם בסל הבריאות.


נזקים והפסדים כלכליים אלו יכולים להטריד את מנוחתו של כל אדם, בעיקר כאשר מדובר בנפגע תאונת דרכים שמתמודד עם הטראומה הטריה מהתאונה, גם במישור הגופני וגם במישור הנפשי.

תפקידו של עורך הדין שיטפל עבורכם בתביעה לפיצויים, הוא לדאוג שתקבלו מחברת הביטוח את מלוא הפיצוי הכספי המגיע לכם בגין נזקים אלו.


איזה עורך דין מטפל בתאונות אופנוע?

אם נפגעתם בתאונת אופנוע קשה, אתם בוודאי תוהים איזה עורך דין מטפל בתאונות אופנוע.

בישראל, כידוע, אין מחסור בעורכי דין, אולם לכל עורך דין תחום מומחיות משלו. רצוי מאוד שעורך הדין אליו תפנו, יעסוק בדיני נזיקין ובתביעות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, כתחום עיסוק עיקרי.


כיצד לבחור עורך דין לתאונות אופנוע

אם אתם מעוניינים לתבוע מחברת הביטוח פיצוי כספי עקב תאונת אופנוע, רצוי מאוד לעשות זאת באמצעות עורך דין המטפל בתיקי תאונות דרכים. כדאי לוודא שעורך הדין אליו פניתם:

  • עוסק בתביעות נזיקין ובתיקי תאונות דרכים כתחום עיסוק עיקרי.

  • בעל ניסיון בטיפול בתיקי תאונות דרכים בכלל ובתיקי תאונות אופנוע בפרט.

  • מכיר היטב את החקיקה והפסיקה בתחום תביעות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

  • תשלום שכר טרחה לפי הצלחה. כלומר, מסכם איתכם שכר טרחת עורך דין באחוזים מתוך הפיצוי הכספי שיצליח להשיג עבורכם, בהתאם לאחוזים הקבועים בחוק. שימו לב: לא מומלץ לפנות לעורך דין שדורש שכר טרחה גבוה יותר מהמותר בחוק.

  • יודע להסביר לכם כיצד מתנהל ההליך, מה נדרש מכם ומה מגיע לכם לקבל, ולא ממהר להבטיח לכם הרים וגבעות. זכרו: ברוב המקרים, לעורך הדין אין את מלוא הנתונים הדרושים כדי לחשב ולהעריך את גובה הפיצוי שמגיע לכם, כבר בפגישתכם הראשונה איתו.

  • עושה רושם שהוא אדם אמין, רציני ומקצועי. חשוב שתקבלו מעורך הדין תחושה שניתן לסמוך עליו שהוא יטפל בתיק שלכם במסירות ויעשה את כל הדרוש כדי להשיג עבורכם את הפיצוי הכספי שמגיע לכם.


עורך דין מנוסה בייצוג נפגעי תאונות דרכים, ידאג לאסוף את כל המסמכים הדרושים, בין אם אלו מסמכים רפואיים שלכם, מסמכים רלוונטיים מהמשטרה, תלושי שכר ומסמכים חשובים נוספים.

עורך הדין צריך לדעת מתי יגיע הזמן הנכון להגיש תביעה לחברת הביטוח: התביעה לא תוגש מוקדם מדי על מנת שלא "יתפספסו" נזקים רפואיים שעשויים להתגלות בהמשך תהליך ההחלמה שלכם. מנגד, התביעה לא תוגש מאוחר מדי. סביר להניח שאתם זקוקים לכספי הפיצויים בהקדם האפשרי, עקב התאונה הבלתי צפויה אליה נקלעתם.

עורך דין מיומן ינסה לנהל משא ומתן ישיר עם חברת הביטוח, על מנת לנסות להגיע להסדר הוגן מחוץ לכותלי בית המשפט. במקרה בו משא ומתן לא מניב את התוצאות להן עורך הדין מצפה, הוא יתבע את חברת הביטוח בבית המשפט, ושם עורך הדין יילחם עבורכם על מנת שתקבלו פיצוי הוגן.


נפגעתם בתאונת אופנוע? פנו אלינו לקבלת ייעוץ מעורך דין, ללא כל התחייבות מצדכם. אנא התקשרו לטלפון 03-6979489 או השאירו פרטים באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם.