פגיעה של עובד משק בית

כאשר אנו מקבלים שירות מעובד או עובדת משק בית, עשויים להיווצר בינינו יחסי עובד-מעביד.

לדוגמה, בעת העסקת עוזרת בית באופן ישיר (לא דרך חברת ניקיון ואחזקה), העוזרת נחשבת לעובדת שלנו וחלה עלינו חובה לשלם עבורה דמי ביטוח לאומי, הפרשות לפנסיה ודמי הבראה וחופשה.במקרה בו העובדת נפגעה בבית המעביד, היא עשויה להגיש נגדו תביעה לפיצויים. לכן, כאשר מעסיקים עובד משק בית, חשוב מאוד לברר שפוליסת ביטוח הדירה שלנו כוללת כיסוי שנקרא "חבות מעבידים". נדגיש שכיסוי צד ג׳ בביטוח הדירה אינו מכסה את בעל הדירה עצמו, את מי שגר בדירה באופן קבוע ואת עובדי משק הבית. עובדי משק הבית מכוסים, מבחינה ביטוחית, רק בכיסוי "חבות מעבידים".


גורם נוסף שעוזרת הבית שנפגעה יכולה לתבוע, הוא המוסד לביטוח לאומי. המוסד לביטוח לאומי אחראי לפצות עובד משק בית שנפגע במסגרת עבודתו, גם אם מדובר בפגיעה שארעה בדרכו של העובד אל בית המעביד, או לאחר שסיים לעבוד וכבר היה בדרכו הביתה.


אי אפשר להפריז בחשיבות של תשלום דמי ביטוח לאומי עבור עובד משק הבית!

מעסיק שלא שילם דמי ביטוח לאומי כחוק, יצטרך להשיב למוסד לביטוח לאומי את כל הכספים ששולמו ושישולמו בעתיד לעובד משק הבית. כך, לדוגמה, בעל בית המעסיק מטפל סיעודי או עוזרת בית, עלול למצוא את עצמו משלם סכומי כסף כבירים לפיצוי העובד שנפגע בתאונת דרכים בדרכו חזרה לביתו.


תרצו לדעת עוד על זכויות עובד משק בית או על חבות מעבידים? אנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו בנושא.

צרו איתנו קשר בטלפון 03-6979489.

תוכלו אף למלא פרטים בעמוד צור קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.