נפצעתי בתאונת דרכים. את מי אני תובע?

ביטוח החובה של הרכב שלכם מכסה את היושבים ברכב ואת הולכי הרגל ורוכבי האופניים שאתם עלולים לפגוע בהם. לא משנה מי אשם בתאונה - פיצויים בגין נזקי גוף תוכלו לתבוע אך ורק מביטוח החובה שלכם. גם במקרה בו התאונה נגרמה כתוצאה ממפגע בכביש, לא יהיה ניתן לתבוע את מי שאחראי למפגע אלא רק את ביטוח החובה שלכם.קיימים מקרים בהם לא ניתן לתבוע את ביטוח החובה. לדוגמה, במקרה בו הולך רגל נפגע בתאונת פגע וברח, אין ברשותו את פרטי הרכב הפוגע ואת פרטי חברת הביטוח, או במצב בו נסענו ברכב בו נהג אדם בשלילת רישיון נהיגה.

במקרים כאלו, יש להגיש תביעה נגד "קרנית – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים". מדובר בקרן ממשלתית אשר מפצה נפגעי תאונות דרכים שאין באפשרותם לתבוע את ביטוח החובה. חשוב לציין ש"קרנית" אינה מהווה תחליף לביטוח חובה. אם נהג הרכב נוהג ללא ביטוח חובה או ללא רישיון נהיגה בתוקף, הוא לא יהיה זכאי לפיצויים מקרנית במקרה של תאונה, ואף יחויב להשיב לקרנית את הכספים ששילמה לנפגעים האחרים.


במקרים בהם התאונה גרמה לנכות קשה במיוחד, או במקרים בהם התאונה אירעה בדרך לעבודה, במהלך העבודה או בדרך חזרה הביתה מהעבודה, יש להגיש תביעה גם למוסד לביטוח לאומי.


עורך הדין שלכם צריך להחליט, בהתאם לנתוני המקרה ולעיתים גם לאחר התייעצות עם רופא מומחה, האם לפנות למוסד לביטוח לאומי לפני שתוגש תביעה לבית המשפט, או בשלב מאוחר יותר. להחלטה זו יש משמעות רבה על סיכויי התביעה להניב פיצויים מקסימליים.


אפיק נוסף אותו ניתן לתבוע הוא ביטוחים פרטיים. אנו נבדוק את פוליסת אובדן כושר העבודה שלכם במידה ויש ברשותכם ביטוח כזה. במידה ויש לכם קרן פנסיה, יש לבדוק האם ניתן לתבוע ממנה "פנסיית נכות" שלא תפגע בחסכון שלכם לגמלאות הפנסיה.


ביטוח נוסף שיש לתבוע במקרים של תאונות קשות במיוחד, הוא הביטוח הסיעודי שלכם, בין אם מדובר בביטוח סיעודי פרטי או ביטוח שנעשה באמצעות קופת החולים.


נפגעתם בתאונה? אינכם יודעים אילו תביעות להגיש?

אנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו בנושא. צרו איתנו קשר בטלפון 03-6979489.

תוכלו אף למלא פרטים בעמוד צור קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.