מהי תאונת עבודה

תאונת עבודה, או "פגיעה בעבודה" היא מושג הלקוח מהמוסד לביטוח לאומי.

אדם אשר נפגע בתאונה במהלך העבודה, או בדרכו לעבודה, או בדרכו חזרה לביתו ממקום העבודה, נחשב ברוב המקרים לנפגע עבודה מבחינת המוסד לביטוח לאומי ויש לבחון האם הוא זכאי לתשלומים בהתאם.כל תאונה שהתרחשה בתנאים האלו, יכולה להיחשב לתאונת עבודה. כך, תאונת דרכים שקרתה בדרך מהבית לעבודה, תיחשב לתאונת עבודה מבחינת המוסד לביטוח לאומי, על כל הזכאויות המשתמעות מכך.


במקרים בהם תאונה עשויה להיות מוכרת כתאונת עבודה, אנו נבחן את התיק ממספר זוויות:

  • נגיש למוסד לביטוח לאומי דרישה להכרה בתאונה כפגיעה בעבודה. במסגרת זו נדרוש מהמוסד לביטוח לאומי לשלם ללקוח "דמי פגיעה" עבור ימי המחלה שהלקוח נזקק להם, עד 90 ימים רצופים מרגע קרות התאונה. לאחר מכן נגיש תביעה לקביעת דרגת נכות, שבעקבותיה הלקוח עשוי להיות זכאי למענק חד פעמי במקרה של נכות קלה, או לקצבת נכות חודשית במקרה של נכות חמורה יותר. במקרים של אנשי כוחות הביטחון, נגיש תביעה לקצין תגמולים/ משרד הבטחון במקום למוסד לביטוח לאומי. כך לקוחת משרדנו שנפצעה במהלך שירותה הצבאי, הוכרה על ידי משרד הבטחון כנכת צה"ל, לאחר 8 שנים של מאבק משפטי.

  • בנוסף, נגיש תביעה נזיקית נגד הגורם האחראי לתאונה. אם זו הייתה תאונת דרכים שנחשבת לתאונת עבודה, נגיש תביעה נגד ביטוח החובה של הרכב; אם זו תאונה שהמעסיק אחראי לה, כמו נפילה מסולם או פריצת דיסק עקב הרמת ארגז כבד, נתבע את הביטוח של המעסיק; אם התאונה קרתה באשמת גורם אחר, אנו נתבע את אותו גורם. לדוגמה, טיפלנו בתביעה נגד בית מלון בו לקוחה נפלה ונפצעה במהלך חופשה מטעם העבודה, או במקרה של לקוחה אחרת שניגשה לסופר לקנות כיבוד לישיבת צוות, שם החליקה על שלולית מים וסבון.

  • לבסוף, נבחן את האפשרות להגיש תביעות לביטוחים של הלקוח: ביטוח תאונות אישיות, ביטוח אובדן כושר עבודה וכיסוי "פנסיית נכות" מטעם קרן הפנסיה.

נפגעתם בתאונת עבודה? אנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו בנושא.

צרו איתנו קשר בטלפון 03-6979489.

תוכלו אף למלא פרטים בעמוד צור קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.