כספים שחברת הביטוח מקווה שהמבוטח ואף ילדיו ישכחו מקיומם

בכתבה הקודמת חשפנו תרגיל שחברות הביטוח משתמשות בו מול מבוטחים סיעודיים ונכים: כשמוגשת לחברת ביטוח תביעת סיעוד, החברה תתחיל לשלם למבוטח רק מהיום בו התביעה אושרה.בפועל, חברת הביטוח צריכה לבדוק מתי המבוטח נהיה "סיעודי" ולשלם לו, באופן רטרואקטיבי, תגמולים עבור כל התקופה הקודמת להגשת התביעה (עד 3 שנים לאחור). הסכום הרטרואקטיבי יכול להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים ורוב המבוטחים לא מודעים לזכותם לקבל את הכספים האלו. חברות הביטוח, מצידן, מרוויחות מהמצב כך שנוח להן "לשכוח" מהתגמולים הרטרואקטיביים.


כעת נעסוק באותו נושא אך מזווית שונה: הזכות לקבל את התשלום הרטרואקטיבי בירושה, כלומר לאחר מות המבוטח.

פטר היה אדם מבוגר במצב סיעודי מובהק. במצבו הקשה, פטר לא חשב על פוליסות הביטוח הסיעודי שלו ולא היה מודע לכך שמגיע לו לקבל גמלת סיעוד בסך של אלפי שקלים מדי חודש.

כשמצבו הבריאותי של פטר התדרדר, בנו סייע לו להגיש תביעה מסודרת לתגמולי סיעוד. למרבה הצער, כחודשיים לאחר מכן פטר נפטר. חברת הביטוח, מצידה, ניצלה את המצב ודחתה את התביעה לחלוטין, בטענה שהמבוטח נפטר ואין למי לשלם.

בנו של פטר פנה אלינו בהמלצת סוכן הביטוח שלו. לא היה לו מושג שחברת הביטוח חייבת לשלם לאביו תגמולי סיעוד באופן רטרואקטיבי, עבור התקופה בה פטר היה סיעודי, עוד בטרם הגיש את טפסי התביעה.

במסגרת תביעה שהגשנו לבית המשפט, בנו של פטר קיבל מחברת הביטוח את תגמולי והחזר פרמיות ביטוח, בסך כולל של יותר מ-150,000 ₪.

נסכם ונדגיש כי מותו של המבוטח אינו פוטר את חברת הביטוח מחובותיה, זו תשלם את התגמולים הללו ליורשיו.

תרצו להתייעץ איתנו בנוגע לכספי ביטוח וזכויותיכם כמבוטחים? אנו מזמינים אתכם לשוחח איתנו בנושא.

צרו איתנו קשר בטלפון 03-6979489.

תוכלו אף למלא פרטים בעמוד צור קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.