תאונות דרכים

מספר הנפגעים בתאונות דרכים בשנה נמדד באלפים.

החל מפגיעות קלות כצוואר תפוס למספר ימים וכלה בפגיעות רב מערכתיות המותירות נכות קשה ואף פגיעות קטלניות – תאונת דרכים יכולה לקרות לכל אחד, בין אם הוא נוהג ברכב, רוכב על אופניים או הולך רגל.

לפי החוק בישראל, תאונת דרכים הינה מושג רחב וגמיש. תאונת דרכים היא תאונה שנגרמה במהלך נסיעה, אך גם כאשר הרכב אינו בנסיעה ולעיתים אף בשלבים שלפני הכניסה לרכב ולאחר היציאה ממנו. כך לדוגמה, לקוח משרדנו שנפל ונפצע בעת ירידה מהאופנוע בחניית ביתו, זכה לפיצוי בסך גבוה מ-200,000 שקלים.

גם במקרה בו התאונה נגרמה באשמתנו, אנו זכאים לפיצויים מלאים. כך לדוגמה לקוח משרדנו זכה בפיצויים מלאים מחברת הביטוח כאשר נהג ברכב תחת השפעת אלכוהול והתנגש בעץ. לקוח אחר זכה בפיצויים על אף שלא היה חגור בחגורת בטיחות והתאונה אירעה כאשר חצה צומת ברמזור אדום.

למעשה, קיימת זכאות לפיצויים גם במקרים מסויימים בהם רישיון הנהיגה פג תוקף וגם כאשר נפגענו כהולכי רגל מכלי רכב שאין ברשותנו את פרטיו (במקרה כזה נגיש עבורכם תביעה ל"קרנית - הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים").

 

למשרדנו ניסיון רב ועשיר בייצג נפגעי תאונות דרכים. עו"ד שפילינגר ייצג חברות ביטוח במאות תיקי תאונות דרכים, מתאונות קלות ועד תאונות קשות במיוחד הכוללות מספר רב של נפגעים.

כתבות בתחום